Na čo si dávať pozor pri kúpe správnej kozmetiky?

Na čo si dávať pozor pri kúpe správnej kozmetiky?

Základom peknej pokožky je určite osobná hygiena a základy osobnej hygieny by sme mohli mať v dospelosti už zvládnuté. Čo to za sebou predsa už máme, nie? Nie však všetci máme to šťastie, že nám na úpravu stačí obyčajná voda a akékoľvek mydlo. Na to však už počas svojich dní musíme prísť sami. V prípade, ak patríte k ľuďom s problematickým typom pokožky, najlepšie pre Vás bude bez ostychu navštíviť odborníka. Problém s pokožkou totiž najčastejšie odráža vnútorný stav organizmu. Tu sa však jedná skôr o deformity pokožky ako takej kedy napomáha aj reálne lekárske preliečenie. Pre bežnú starostlivosť o pokožku Vám úplne stačí zistiť aký typ pleti napríklad máte. S tým Vám najlepšie pomôže kozmetička. Ak budete vedieť aký typ pleti máte, budete vediete ako sa o svoju pokožku starať, a aké prípravky kupovať. Poznáme niekoľko druhov pleti. A to normálna pleť, suchá pleť, mastná a zmiešaná. Normálna pleť je pleť bez deformít, respektíve pleť, na ktorej nie sú vidno nedokonalosti. Nie je ani suchá a ani mastná. Takýto typ pleti je ten najlepší a možno naň používať najväčšie spektrum možnej kozmetiky. Póry nie sú otvorené a nie sú ani veľmi viditeľné. Pleť obsahuje dostatočné množstvo vody. Pri normálnej pleti sa do veku 30 rokov neodporúča používať kozmetiku so špeciálnym proti starnúcim efektom.

Prakticky by sa dalo povedať, že pri normálnej pleti by sa dalo tvrdiť, že nie je nutné používať špeciálne prípravky na pleť. Po 30 je už lepšie, ak sa pokožka začne hydratovať pomocou krémov, či ešte lepšie gélov. Najlepšie ak sa pred spaním podávajú lieky s obsahom hyalurónu (bonnet chauffant).

Na rozdiel od normálnej pleti už pleť suchá nie až taká bezproblémová. Suchá pleť totiž na dotyk už nie je taká hebká, ale skôr drsná s rôznymi malými, či väčšími nerovnomernosťami. Pri takomto type pokožky je starnutie viditeľnejšie v dôsledku nižšej elasticity. Na tvári sa môžu vyskytovať začervenané suché miesta. Niektorý ľudia sa dokonca sťažujú na svrbenie pleti , ktoré je spôsobené zapálením, olupovaním a praskaním. Pri suchej pleti je to už ťažšie s nakupovaním kozmetiky. Odporúča sa zaobstarať si krémy s obsahom prírodných olejov, ktoré pôsobia upokojujúco. Ďalším zásadným pravidlom je kozmetiku každého polroka striedať.

Mastná pleť, je pleť, ktorá sa nemusí prejaviť od narodenia. Takúto pokožku môžete získať počas života pod vplyvom rôznych faktorov. Najčastejšie mastná pleť sprevádza detí v období puberty. Ale môže ju spôsobiť stres, hormonálne zmeny, neprávna a príliš mastná strava. Na takejto pleti sú najmenej viditeľné vrásky, ale za to sú na nej vidno póry a čierne bodky. Tiež je mastný typ pletí náchylnejší na vznik akné. Mastnú pokožku je vhodné ošetrovať s prípravkami obsahujúcimi aloe vera a s prípravkami s výťažkami čajov. Aloe vera ako aj čaje je najlepšie aplikovať ráno po umytí a vysušení. Posledným typom pleti je pleť zmiešaná, ktorá je najčastejšie kombináciou pleti normálnej a mastnej. Pri čom mastná pleť je v oblasti čela, brady a nosa. A práve v týchto oblastiach sú póry viditeľnejšie, rovnako ako aj čierne bodky. V prípade zmiešanej pleti je lepšie používať kozmetiku individuálne meilleur rasoir coupe choux.